Rodacy-Bohaterom

Federacja Patriotyczna, skupiająca 32 organizacje pozarządowe i środowiska społeczne z całej Polski, jako główny partner realizuje akcję Rodacy Bohaterom, autorstwa Stowarzyszenia Odra-Niemen, która jest wyrazem solidarności z Polakami z dawnych Kresów Polski 🇵🇱
Co roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, niemal wszystkie grupy i organizacje zrzeszone w Federacji, wraz z tysiącami wolontariuszy z całej Polski, zbierają i przygotowują “Paczki Pamięci”🎁. Potrzeby są ogromne, według ostrożnych szacunków na Kresach mieszka około 700 tys. osób polskiego pochodzenia.
 
W związku z tym cały czas apelujemy o wspieranie akcji poprzez przekazywanie produktów do punktów zbiórek oznaczonych na mapie na stronie akcji oraz wspieranie zbiórki funduszy na portalu Siepomaga.pl/rodacy-bohaterom.
 
“Paczki Pamięci” zawożone są na Kresy już od połowy grudnia i trwają przez cały styczeń. Część paczek, szczególnie na terenach wsi i małych miasteczek trafia bezpośrednio do domów Polaków, gdzie są największe potrzeby socjalne. Paczki trafiają też do polskich szkół, świetlic, parafii i organizacji opiekującymi się Polakami. Nasze wizyty, życzenia i słowa wsparcia dla rodaków są bardzo cenne.
 
Co roku zabieramy na Kresy kilkudziesięciu najbardziej zaangażowanych wolontariuszy, aby mogli doświadczyć tych niezwykle emocjonujących spotkań z Polakami. Zapraszamy wszystkich do wspierania i wzięcia udziału w tej wspaniałej akcji Rodacy Bohaterom!
SKLEP
CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
Skip to content